inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak mieć pełne usta?
Uroda

Jak mieć pełne usta?

Wydatne, pełne wargi są jednym z synonimów kobiecości. Są bardzo atrakcyjne, zmysłowe i wyglądają pięknie, gdy podkreśli się je odpowiednio dobranym makijażem. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet pragnie je mieć w przypadku, gdy natura obdarzyła je cienkimi wargami. Na szczęście można ją poprawić.

Najszybsza metoda – makijaż

Chcąc mieć pełniejsze usta, nie trzeba od razu wykonywać operacji plastycznej czy popularniejszych ostatnio zabiegów medycyny estetycznej. Warto najpierw sprawdzić, czy nie uda się osiągnąć pożądanego efektu prościej, za pomocą odpowiedniego makijażu.
Kluczowa będzie konturówka i jej odpowiednie użycie. Chodzi o precyzyjne obrysowanie ust, ciągnąć kredkę po ich zewnętrznych liniach. Jeśli ma się większą wprawę, można pokusić się nawet o obrysowanie nieco większego obszaru, dzięki czemu usta będą jeszcze pełniejsze. Efekt będzie lepszy, gdy usta wcześniej pokryje się podkładem, a potem kontur wypełni dobrze kryjącą pomadką. Warto przy tym pamiętać, że ciemne kolory, na przykład brązy czy fiolety, optycznie pomniejszają usta, jasne zaś powiększają je. Rezultat optycznego powiększenia dają też wszelkie kosmetyki błyszczące lub opalizujące.
Oczywiście efekt ten mija, gdy zmyje się makijaż, a poza tym istnieje ryzyko jego rozmazywania się, co wygląda szczególnie niedobrze gdy chodzi o zaburzony kontur. Z tego powodu kobiety coraz częściej decydują się na wykonanie makijażu permanentnego. Pozwala im to osiągnąć taki sam efekt, tyle że trwalszy. Jest to też świetna opcja dla kobiet, które niekoniecznie potrafią się tak precyzyjnie malować.

Specjalne kosmetyki

Kobiety chcące mieć pełne usta nie muszą ograniczać się do makijażu. Mogą zintensyfikować osiągany dzięki niemu efekt, sięgając po specjalne kosmetyki powiększające usta. Są to zwykle błyszczyki, które w swoim składzie mają lekko podrażniające substancje. Wywołuje to lekki obrzęk i daje uczucie mrowienia w ustach – wcale nie jest ono nieprzyjemne. Oczywiście jest to jednak bardzo subtelny efekt i nie można liczyć, że usta zyskają spektakularny wygląd. Niemniej warto wypróbować.

Zabiegi medycyny estetycznej

Na powiększenie ust decyduje się dziś coraz więcej kobiet, bo też zabiegi takie są coraz tańsze i lepiej dostępne. W użytku znajduje się przede wszystkim kwas hialuronowy, który szybko wyparł inne metody, na przykład kolagen, nie mówiąc już o silikonowych implantach. Jeśli wykona się taki zabieg w dobrym gabinecie i bez przesady, można spodziewać się pięknego, naturalnego efektu. Utrzyma się on do kilku miesięcy.