inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Tatuaż zamiast biżuterii
Uroda

Tatuaż zamiast biżuterii – czy warto? Jak dbać o taką „dziarę”?

Coraz więcej osób decyduje się na tatuaże. Już dawno przestały być synonimem subkultur i stają się sposobem na wyrażenie swoich emocji, zainteresowań czy poglądów. Jednak zamiast tatuować sobie imię ukochanej osoby, można postawić na coś subtelnego i oryginalnego zarazem, a mianowicie tatuaż w formie biżuterii. Takiej „dziary” na pewno nie będziesz się wstydzić. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jaką wybrać, a także jak dbać o nią w pierwszych dniach i nieco później.

Tatuaż w formie biżuterii – co masz do wyboru i na jakie techniki tatuowania warto się zdecydować?

Bez wątpienia tatuaże w formie biżuterii to nie nowinka, bowiem takie „dziary” modne były już w latach 90-tych. Można wykonać bransoletkę na ramieniu albo nadgarstku. Można również wytatuować sobie obrączkę na palcu albo kolczyki na płatkach uszu. Wreszcie nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić sobie tatuaż naszyjnika czy nawet choker. Dobrze wykonany tatuaż z powodzeniem zastąpi klasyczną biżuterię. Można wybrać wiele różnych stylów i technik tatuowania. Na pewno tatuaż realistyczny w wersji 3D będzie w tym przypadku dobrym pomysłem. Można również zdecydować się na tatuaż bransoletkę w wersji blackwork albo dotwork. Jeśli wykonuje się pierwszy tatuaż tego rodzaju czy w ogóle pierwszy tatuaż w życiu, to trzeba wiedzieć, że konieczne jest znalezienie odpowiedniego tatuażysty, który określoną wizję przeniesie na płótno, czyli w tym przypadku ciało, a tatuaż będzie się prezentował elegancko. Jeśli bardzo lubisz styl boho i takie głównie nosisz ubrania, to nic nie stoi na przeszkodzie, by na Twoim nadgarstku znalazł się tatuaż bransoletki z piórkiem. Gdy lubisz styl glamour, możesz dać sobie wytatuować bransoletkę charmes.

Jak dbać o tatuaż w pierwszych dniach po wykonaniu?

Już wiesz nieco więcej na temat istoty takich tatuaży, a teraz czas na wykonanie. Tatuowanie przeprowadzane jest w sterylnych warunkach. Dzięki temu nie ma mowy, że można zarazić się żółtaczką typu C, czy inną chorobą. Zaraz po wykonaniu tatuażu jest on przemywany, aby zetrzeć nieco krwi i limfy, które w sposób naturalny się pojawiają, zatem zdezynfekować ranę. Nie używa się jednak agresywnych środków na bazie alkoholu. Po zabezpieczeniu tatuażu maścią przyspieszającą gojenie tatuażysta nakleja na tatuaż specjalną folię, która jest paroprzepuszczalna. Dzięki temu rana ma dostęp do powietrza i może swobodnie się goić. Opatrunek należy wymieniać co kilka godzin przez pierwsze 2-3 dni. A rana będzie się goić jeszcze przez około 2-3 tygodnie. Nie należy zdrapywać pojawiających się strupków. Regularne mycie i nawilżanie specjalnym kremem, czyli dobra pielęgnacja tatuażu są kluczowe dla prawidłowego procesu gojenia.

Jakich kosmetyków warto używać, gdy tatuaż się zagoi?

Oczywiście o tatuaż trzeba dbać nie tylko w czasie gojenia się rany, ale również po jej wygojeniu. Wtedy tatuaż ma już ostateczny kształt i pielęgnowanie tatuażu opiera się głównie na jego odpowiednim nawilżaniu. Jak wiadomo promieniowanie UV jest szkodliwe dla skóry, także tej wytatuowanej. Warto zabrać ze sobą zatem krem UV 50+ dedykowany do tatuaży. Taki krem chroni kolory tatuażu przed blaknięciem, a także kontury przed rozmyciem. Oczywiście trzeba pamiętać, że jeśli skóra na skutek przybierania na wadze w danym miejscu będzie się rozciągać, to i sam tatuaż będzie się rozciągać. Warto więc decyzję o wykonaniu tatuażu mieć głęboko przemyślaną. Są miejsca newralgiczne, gdzie wykonanie tatuażu z tego powodu jest ryzykowne. Na pewno są to brzuch, a także ramiona i uda.

Czy i w jakiej sytuacji warto wykonać tatuaż zamiast biżuterii?

Odpowiedź na to pytanie nie powinna być trudna, bo jeśli podobają Ci się takie tatuaże, to dlaczego nie?! W końcu prezentują się bardzo elegancko. Możesz wybrać minimalistyczną bransoletkę na nadgarstek, a kto wie, czy za kilka miesięcy nie zdecydujesz się na kolejną albo wykonanie biżuteryjnego tatuażu w innym miejscu? Pamiętaj, że tatuaże dotwork są bardzo uniwersalne, ale realistyczne też mogą pięknie się prezentować. W przypadku takiego tatuażu nikt nie ma problemu z tym, że to pamiątka na całe życie. Na taki tatuaż mogą zdecydować się osoby, którym podoba się biżuteria, ale nie lubią bądź nie mogą jej nosić.

Warto stawiać na najlepsze kosmetyki do pielęgnowania tatuażu. Gruntownie nawilżą skórę i nie pozwolą, by tatuaż zaczął się łuszczyć razem ze skórą.