inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak dbać o włosy kręcone, by zawsze wyglądały świetnie?
Uroda

Jak dbać o włosy kręcone, by zawsze wyglądały świetnie?

O posiadaniu kręconych włosów marzą zwłaszcza te panie, które natura obdarzyła prostymi i do tego niepodatnymi na kręcenie pasmami. Posiadaczki loków i fal dobrze jednak wiedzą, że aby takie włosy wyglądały świetnie, trzeba włożyć wiele wysiłku w ich pielęgnację i stylizację. Jak o nie dbać?

Niezbędna odpowiednia pielęgnacja

Kręcone włosy mają wiele zalet, między innymi czasami mają naprawdę piękny skręt, dają właścicielce wdzięczny, dziewczęcy wygląd, a także są pełne objętości nawet jeśli są cienkie. Niestety, na tym lista ich przyrodzonych zalet się kończy. Problem polega przede wszystkim na tym, że włosy kręcące się są z natury suche, a jeśli nie zadba się o nie odpowiednio lub – co gorsza – dodatkowo je wysuszy, mogą być naprawdę w katastrofalnym stanie i wówczas nie wyglądają dobrze. Niestety wiele pań ma suchą, w dodatku spuszoną szopę na głowie, która nie ma nic wspólnego z miękkimi, wijącymi się falami czy sprężystymi sprężynkami, jakie zobaczyć można w reklamach kosmetyków do włosów.
W dodatku kręcone włosy często rosną bardzo wolno, a przez ich kształt nie widać przyrostu. Wobec tego mające je osoby nierzadko noszą taką samą fryzurę przez całe życie, co także nie napawa ich radością.

Przede wszystkim nawilżenie

Osoby zastanawiające się, jak dbać o włosy kręcone, muszą wiedzieć, że loki i fale potrzebują przede wszystkim silnego odżywienia i nawilżenia. Z tego powodu niezbędne jest nakładanie po każdym myciu odżywki. Najlepiej jest nakładać ją na mokre włosy i od razu rozczesywać je grzebieniem – o szeroko rozstawionych zębach. Pozwala to na lepsze rozprowadzenie preparatu na włosach, poza tym nie zaleca się, by kręcone włosy czesać, gdyż powoduje to ich spuszenie, a jeśli są bardzo suche, może też sprzyjać ich kruszeniu się.
Najlepiej przy tym będzie stosować specjalne kosmetyki do loków i fal, zależnie od tego, jakie włosy się posiada. Mają one bowiem składniki, jakie najlepiej wpływają na ten typ włosów i przy okazji pozwalają uzyskać ich ładny kształt. Nawilżone, sprężyste i błyszczące loki nie są dziełem przypadku ani też zazwyczaj natury, a stosowaniem dobrze dobranych, wysokiej jakości kosmetyków.

Odpowiednia stylizacja

Skłonne do puszenia się, choćby pod wpływem wilgoci w powietrzu, kręcone włosy potrzebują też odpowiednich środków do stylizacji, nawet gdy się ich specjalnie nie układa. Wszelkie kremy, pasty czy inne środki, dedykowane specjalnie do włosów kręconych, wygładzają je, nabłyszczają oraz odpowiednio dociążają, zapobiegając puszeniu się i utracie kształtu.