inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Francuskie paznokcie i inne modne stylizacje
Moda

Francuskie paznokcie i inne modne stylizacje

Wykonując manicure, kobiety chcą nie tylko jego trwałości i pięknego wyglądu, ale też modnego efektu. Na jakie stylizacje warto postawić, by cieszyć się zaspokojeniem wszystkich tych oczekiwań?

Jeden kolor – ponadczasowy trend

Niezależnie od tego, jakie wzory i zdobienia czy łączenia kolorów na paznokciach będą modne, nikt, kto poprzestanie na pomalowaniu płytek w tradycyjny sposób, jednym kolorem, nie będzie mógł czuć się niemodny. Na pewno jednak warto zwracać uwagę na to, jakie kolory są modne, a dotyczące tego trendy mogą zmieniać się nawet co sezon, wraz z porami roku. Jeśli zaś nie chce się tego robić czy brakuje na to czasu, można stawiać na zawsze bezpieczne rozwiązania. Na pewno klasyką samą w sobie jest czerwień, ale bezpieczny będzie też róż, beż czy opalizująca biel. Doskonale prezentują się też ciemne kolory, na przykład bordo, fiolet czy czerń, przy czym błędem jest uważanie, że takie barwy pasują tylko nastolatkom, w dodatku zbuntowanym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że czarne kolory bezlitośnie obnażają wszelkie niedociągnięcia w kwestii skórek, więc jeśli ma się je obgryzione czy nie potrafi się ładnie odsunąć ich z płytek, jaśniejszy kolor może być lepszym rozwiązaniem.

Klasyczne francuskie paznokcie

Drugim klasycznym trendem jest francuski manicure, który obecnie nie jest w szczycie popularności, ale nie brakuje jego zwolenniczek. Nic dziwnego – takie paznokcie nadają dłoniom bardzo schludny, zadbany i elegancki, a jednocześnie naturalny wygląd. Najlepsza jest przy tym klasyka – białe końcówki zestawione z mlecznym lakierem w odcieniu różu lub beżu albo przezroczystym. Trendy polegające na malowaniu na kolorowo i końcówek, i reszty płytek, niezbyt się przyjęły, gdyż często przybierały krzykliwą formę.
French manicure można też na dłuższych paznokciach wykonać jeszcze prostszym i bardziej naturalnym sposobem. Wystarczy, zamiast malowania końcówek białym lakierem, pomalować je od spodu specjalną białą kredką, a całe płytki pokryć jasną emalią. Taki manicure będzie wyglądał niesłychanie estetycznie.

Jakie zdobienia?

Moda dotycząca malowania na paznokciach wzorków i przyklejania do nich ozdób zmienia się tak szybko, że trudno za nią nadążyć. Kiedy chce się mieć modne paznokcie, warto poszukać inspiracji w sieci lub wybrać się do dobrej kosmetyczki, która specjalizuje się w stylizowaniu paznokci. Warto jednak w zdobieniach zachować umiar, szczególnie gdy mają to być paznokcie na co dzień, gdyż łatwo jest osiągnąć efekt tandety. Za nią uznawane są np. przyklejane cyrkonie i brylanciki.