inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

jak ułożyć dietę
Moda

Dieta od dietetyka – czy warto?

Układanie diety przez dietetyka stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania nie tylko dlatego, by pozbyć się zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim, by poczuć się lepiej i wprowadzić pełnowartościowe, zdrowe produkty do swojej diety. Jak ułożyć dietę? Jak przebiega taka wizyta u dietetyka? Co trzeba wiedzieć na temat pomocy specjalisty? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Pierwsza wizyta u dietetyka

Mnóstwo osób nie może sobie poradzić z wprowadzeniem do swojej diety odpowiednich produktów. Sporo ludzi ma problem z utrzymaniem prawidłowej wagi oraz ze zrezygnowaniem z produktów, które w nadmiarze w znaczny sposób szkodzą zdrowiu. Dlatego też, w takich sytuacjach pomoc specjalisty jest niezbędna. Warto udać się do osoby, która ma duże doświadczenie i doskonałe podejście do pacjenta. Takich osób w Polsce jest naprawdę mnóstwo, dlatego też bez problemu zainteresowani znajdą odpowiedni gabinet, w którym będą czuli się komfortowo. Odpowiednia motywacja i chęć zmiany stylu życia powinny być priorytetem dla osób, które nawiążą stałą współpracę z dietetykiem.

Układanie diety przez dietetyka – jak to wygląda w praktyce?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda taka współpraca z dietetykiem oraz jak będą przebiegać kolejne wizyty w gabinecie. Bardzo ważne jest to, by podejść do tego wyzwania rzetelnie i nie poddawać się, przy pierwszych chwilach załamania. Pierwsza wizyta u dietetyka jest kluczowa. To na niej bowiem specjalista chce dokładnie poznać pacjenta, jego problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała oraz dokładne wymiary ciała. To podczas tej konsultacji powinno się najwięcej powiedzieć dietetykowi o swoim sposobie odżywiania, o stylu życia, o trybie pracy itp. Dietetyk swojego pacjenta bardzo dokładnie wymierzy (obwód pasa, bioder, brzucha, ramion) i z pewnością raz w miesiącu będzie dokonywał nowych pomiarów. Oprócz tego będzie kontrolował wagę pacjenta oraz jego postępy w utrzymywaniu diety. Podczas tej wizyty ekspert od zdrowego trybu życia dowie się, jakie zmiany należy wprowadzić w diecie pacjenta, jak zbilansować jego posiłki i jakie nowości wprowadzić do sposobu jego odżywiania się.

Dieta

Tak naprawdę każdemu dietetykowi nie zależy stricte na tym, by jego pacjent jadł dokładnie to, co ma on zaplanowane przez kilka miesięcy, tylko po to by uzyskał wmarzoną wagę. Większość osób chce, by pacjent zmienił swój tryb życia, postawił na zdrowe produkty w swojej diecie oraz wprowadził trochę aktywności fizycznej. Dieta takiej osoby będzie zbilansowana i dostosowana do potrzeb organizmu. Bardzo często dietetycy tworzą diety pacjentów na bazie pełnowartościowych produktów. Nie brakuje w takiej diecie kaszy, brązowego ryżu, ciemnego chleba oraz warzyw i owoców. Dietetyk zwraca również uwagę na to, by jego pacjenci pili odpowiednie ilości wody i unikali alkoholu. Do tego trzeba zadbać również o aktywność fizyczną, a także znaleźć czas na relaks.