inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak dobrać kształt brwi do twarzy?
Uroda

Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Dobrze wymodelowane brwi nadają twarzy wyrazu i są jej ozdobą. Skupiając się na podkreśleniu brwi trzeba także zadbać o ich kształt. Jeżeli są dobrze dopasowane do naszej twarzy to dodatkowo podkreślają jej owal i nas odmładzają. Zatem jak dobrać kształt brwi?

Modelowanie brwi

Każdy z nas ma inne brwi. Jedni mają grube i gęste, zaś inny – rzadkie i krótkie. Jednak każde brwi można odpowiednio wymodelować i nadać im pożądany kształt. W pierwszej kolejności należy wyznaczyć sobie początek i koniec brwi. Można to zrobić samemu przed lustrem. Potrzebny będzie do tego też patyczek lub ołówek. Koniec ołówka należy przystawić w linii prostej do skrzydełka nosa – tutaj powinna się zaczynać brew. Koniec brwi wyznaczymy także prowadząc linię od kącika nosa przez kącik zewnętrzny oka. Następnie możemy je nieco ujarzmić, czyli wyregulować niepotrzebne włoski. Najpopularniejszą metodą jest wosk i pęseta. Jeżeli kształt będzie nam odpowiadał to również możemy je przyciemnić. Efekt kilkudniowy utrzyma się dzięki zastosowaniu henny. Jednak na taki makijaż najlepiej wybrać się do sprawdzonej kosmetyczki. Na co dzień możemy używać kredki, pomady i cieni do brwi. Malując brwi trzeba pamiętać, by jaśniejszy cień nakładać na całą brew, a ciemniejszym przyciemnić łuk i końcówkę. Taki makijaż brwi będzie wyglądał naturalnie, a nie sztucznie. Można również makijaż utrwalić woskiem do brwi.

Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Brwi są głównym elementem naszej twarzy. Łuki brwi powinno się dobierać na zasadzie kontrastu: jeżeli twarz ma mocne rysy to brwi powinny być delikatne. Dobrze wyregulowanymi brwiami możemy tez nieco skorygować asymetrię twarzy. Brwi powinny być dopasowane do naszego kształtu twarzy. Jeżeli mamy ją owalną to najładniej wygląda naturalny łuk brwiowy, ale końce brwi powinny być nieco cieńsze. Przy okrągłej twarzy najlepiej wyglądają brwi wyraziste. Brwi powinny ja nieco wydłużyć i wyostrzyć. Dlatego najlepiej jest je wymodelować w kierunku trójkąta – wyraźny łuk i mocno zarysowany koniec brwi. Przy twarzy kwadratowej łuki powinny być półokrągłe i bez kantów. Natomiast brwi gęste i bez wyraźnego załamania będą pasować do twarzy podłużnej. Dobrze dobrany kształt brwi optycznie powiększy oczy, wysmukli nos i wyrówna asymetrię twarzy. Dlatego jeżeli sami nie potrafimy ich dobrze wymodelować to najlepiej udać się do specjalisty. Kosmetyczka dobierze nam odpowiedni kształt i podpowie jak dbać o brwi i czym je malować. Będziemy mieć wtedy pewność, że brwi dodają nam uroku.