inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

jak pozbyć się truskawkowych nóg
Moda

Sposoby na pozbycie się czerwonych kropek na nogach

Truskawkowe nogi – to dość tajemnicze pojęcie, które ma bardzo proste wyjaśnienie. Mianowicie tak zostało nazwane zjawisko pojawiania się czerwonych kropek na nogach zaraz po depilacji. Jest to bardzo nie pożądany efekt, z którym boryka się niemal każda kobieta, zaraz po ogoleniu nóg. Dlaczego ten efekt pojawia się zawsze po depilacji? Jak sobie z nim radzić?

Skąd biorą się czerwone kropki na nogach?

Czerwone kropki na nogach to tak zwane truskawkowe nogi, które pojawiają się zaraz po depilacji skóry. Te czerwone kropki to tak na prawdę otwarte pory podskórne, które podczas depilacji zostały uszkodzone, a następnie zatkane brudem, sebum, czy też bakteriami podczas golenia.

U jednych kobiet pojawia się od kilku do kilkunastu kropek. U innych z kolei całe czerwone nogi. Niemniej, ta dolegliwość nie jest absolutnie groźna i co najważniejsze nie oznacza stanu zapalnego skóry. Jedynie skóra wygląda bardzo nieatrakcyjnie, przez co wiele kobiet w tym czasie rezygnuje z wszelkich spódnic i sukienek.

Jak pozbyć się efektu truskawkowych nóg?

Wiele kobiet, których dotyka ten problem zastanawia się jak pozbyć się truskawkowych nóg i cieszyć się gładką skórą po depilacji. Niestety nie ma złotego i niezawodnego środka, który pomoże wszystkim osobom z tym problemem. Każda skóra jest inna, potrzebuje innej pielęgnacji i pomocy. Na pewno każda z nich potrzebuje cierpliwości i wdrożenia odpowiednich nawyków. Nie można nastawiać się na ekspresowe efekty, ponieważ ten proces wymaga czasu – nie można pozbyć się tego efektu w krótkim czasie.

W drodze o piękną skórę po depilacji bez brzydkich czerwonych kropek, należy zacząć od prawidłowej dezynfekcji przyrządów do golenia. I choć jest to oczywiste, to niestety wiele osób zupełnie zapomina o tym lub świadomie pomija tę kwestię. Tymczasem jest to główna przyczyna powstawania efektu truskawkowych nóg. Kobiety bardzo często stosują więcej niż jeden raz jednorazowe maszynki do golenia, a następnie zostawia ją pod prysznicem lub na wannie do kolejnego użycia. Tak zostawiona maszynka jest idealnym miejscem do rozwijania się bakterii. To samo tyczy się depilatora. Po każdym jego użyciu należy wyczyścić i zdezynfekować końcówkę depilującą.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest kąpiel i kosmetyki. Podczas golenia warto używać wody o podwyższonej temperaturze, ponieważ zmiękcza ona włoski, co w efekcie sprawi, że staną się łatwiejsze do usunięcia. Zamiast ciepłej wody można ewentualnie zastosować żel lub piankę do golenia.
Oczywiście zaraz po depilacji należy sięgnąć po balsam lub krem nawilżający, który dodatkowo załagodzi podrażniona skórę oraz ją nawilży. Przed zakupem tych kosmetyków warto zwrócić uwagę na ich skład, który powinien być prosty i zawierać jak najwięcej składników naturalnych. Warto wybierać te na bazie wody, bez alkoholu i z niskim stężeniem mącznika w składzie, ponieważ zmniejszy to prawdopodobieństwo wystąpienia dodatkowych podrażnień lub infekcji skóry, które także będą nieestetycznie wyglądać.