inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Koło barw w makijażu
Uroda

Koło barw w makijażu

Robienie makijażu jest codziennością każdej z pań. Bez makijażu mało kto chce się pokazać publicznie. Odpowiedni makijaż dodaje nam blasku. Dzięki niemu potrafimy nadać skórze świeżości i tym samym sprawiamy, że wyglądamy na osoby wypoczęte. Odpowiedni makijaż z pewnością doda nam uroku i pewności siebie. Ważnym elementem makijażu jest również to, że potrafi on zatuszować wszelkie niedoskonałości naszej skóry – blizny czy trądzik. Makijaż z tym wszystkim sobie dobrze poradzi, przy doborze odpowiednich kosmetyków. Zatuszowanie niedoskonałości, które podważały naszą pewność siebie, jest bardzo kluczowe. Dzięki temu czujemy się dobrze na spotkaniu ze znajomymi, w pracy czy na randce.

Dlaczego makijaż pełni tak dużą rolę w naszym życiu?

Wszyscy znamy powiedzenie ” nie ma brzydkich kobiet, są tylko zaniedbane”, prawda? Każda z nas, kobiet jest interesująca, piękna i wartościowa. Tylko czasem nie potrafimy tych atutów pokazać lub nie umiemy wykorzystać sztuki makijażu, by idealnie zakryć to, co nam się nie podoba. Dzięki odpowiedniemu makijażowi możemy odmienić swój wygląd niemalże o 180 stopni.

Umiejętnie podkreślone oczy poprzez dopasowanie odpowiednich cieni do koloru tęczówki potrafią dodać zniewalającego efektu. Również odpowiednio nałożony bronzer sprawi, że nasze kości policzkowe zostaną zaprezentowane możliwie jak najlepiej. Podsumowując, makijaż jest naszą tajną bronią – warto, więc poznać parę sztuczek, które ułatwią nam zrobienie make-upu.

Koło barw

Bardzo popularne jest koło barw. Z pewnością koło barw makijaż pozwoli zrobić nam niemal idealny. Natomiast czy potrafimy z niego prawidłowo korzystać tak, aby make-up był olśniewający?

Koło, zawierające liczne barwy na swojej palecie pomaga dobrać kolory cieni tak, aby nasza tęczówka była w pełni podkreślona. Pozwala nam to bowiem określić kolory dopełniające i pokrewne. Na początku należy jednak rozróżnić barwy pokrewne i dopełniające:

– kolory pokrewne to kolory, które na kole barw ulokowane są obok siebie. Oznaczają one bowiem, z jakich dodatkowych kolorów możemy skorzystać robiąc makijaż. Innymi słowy – wybierając bazowy zielony cień, możemy dodać koloru żółtego lub niebieskiego – takie zestawienie doda oku charakteru;

– kolory dopełniające umiejscowione są w kole naprzeciwko siebie. Dzięki kontrastowi kolorów wydobędziemy odcień tęczówki;

Każdy kolor oczu lubi inny odcień i to właśnie tą zasadą należy się kierować używając koła barw. Z pewnością należy eksperymentować i próbować różnych kombinacji – wtedy zobaczymy, jakie połączenie będzie dla nas idealne.