inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

tajemnice mezoterapii igłowej
Uroda

Skóra jak nowa – tajemnice mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa zyskuje coraz to większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej, które opisują działanie tego zabiegu jako znacznie poprawienie kondycji skóry twarzy. Na czym dokładnie polega mezoterapia igłowa? Do kogo jest skierowany ten zabieg? 

Mezoterapia igłowa- przebieg zabiegu, działanie, efekty

Mezoterapia igłowa-jak sama nazwa wskazuje-polega na wykonaniu zabiegu wielokrotnego nakłuwania igłami. Wykorzystywane podczas zabiegu igły są bardzo cienkie a preparaty wstrzykiwane są płytko pod warstwą skórną. Istnieje jednak także zabieg w głębszych partiach skóry przy użyciu kaniuli, której cechy pozwalają na tylko kilkukrotne wstrzyknięcie preparatu z równie zadowalającymi efektami jak przy wielokrotnym nakłuwaniu. Preparaty, które są wstrzykiwane podczas zabiegu mezoterapii igłowej to między innymi: 

  • kolagen, który stymuluje proces powstawania nowych włókien kolagenowych, dzięki którym skóra staje się bardziej sprężysta, sprawia wrażenie “gęstszej” i wygląda znacznie młodziej
  • kwas hialuronowy, który wiąże wodę i poprawia funkcję białek strukturalnych skóry
  • zestawy aminokwasów, które nawilżają i ujędrniają skórę od środka
  • witamina E chroniąca organizm przed wolnymi rodnikami i opóźniająca procesy starzenia
  • koenzym Q10 naturalnie występujący w ludzkim organizmie, jednak z wiekiem organizm produkuje go coraz mniej
  • kwasy fenolowe korygujące zmarszczki i usprawniające mechanizmy naprawcze skóry 

To są tylko niektóre składniki stosowane podczas mezoterapii igłowej. Zależnie od potrzeb pacjenta wyróżnia się kilkanaście rodzajów substancji, które podczas zabiegu są łączone w odpowiednich proporcjach. Wedle potrzeb skóry można stosować nawet od 3 składników razem i więcej, jednak należy pamiętać, że mieszanka powinna być tak skomponowana, aby składniki nie uczuliły pacjenta i wzajemnie się dopełniały pod względem indywidualnego działania. 

Zabieg mezoterapii igłowej w Lublinie

Mezoterapia igłowa, jako zabieg z użyciem igieł, wymaga odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Zabieg mezoterapii igłowej w przeciwieństwie do mezoterapii bezigłowej powinien wykonywać wykwalifikowany lekarz. Centrum medyczne, w którym mezoterapia igłowa w Lublinie jest wykonywana przez sprawdzonych lekarzy, to np. Centrum Medyczne Saski.

Efekty mezoterapii igłowej

Bezpośrednio po zabiegu, a dokładniej od 6-72 godzin utrzymują się ślady zabiegu w postaci małych punkcików lub kratek. Po mezoterapii igłowej skóra jest dogłębnie nawilżona, rozświetlona zdrowym blaskiem, zauważalnie jędrniejsza i podatna na inne zabiegi. Lepiej wchłania składniki odżywcze podczas codziennej pielęgnacji przy jednoczesnym zmniejszeniu wydzielania łojotoku.