inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Niedoczynność tarczycy a brzydka cera - zależności, które zawsze idą ze sobą w parze
Uroda

Niedoczynność tarczycy a brzydka cera – zależności, które zawsze idą ze sobą w parze

Niedoczynność tarczycy to schorzenie, które bardzo trudno zdiagnozować, ponieważ daje ono wiele nieswoistych i na pierwszy rzut oka niepowiązanych ze sobą objawów. Niemniej pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak z tarczycą, jest fatalny wygląd skóry.

Pierwsze symptomy niedoczynności tarczycy widoczne na skórze

Przede wszystkim skóra u osób z niedoczynnością tarczycy jest matowa, szorstka oraz sucha. Po drugie ma ona ciągłą tendencję do łuszczenia się oraz pękania. Po trzecie, aby skojarzyć, że to kłopot z tarczycą wystarczy spojrzeć na twarz u chorego na niedoczynność, sprawia wrażenie opuchniętej, nalanej. Szczególnie pogrubione i nienaturalne są powieki oraz okolice szyi. Po czwarte pacjenci z niedoczynnością tarczycy wyglądają na starszych, niż są w rzeczywistości. To przez fatalną kondycję skóry, zmarszczki oraz fakt, że ich twarz wygląda na wiecznie zmęczoną i matową.

Niedoczynność tarczycy a brzydka cera – z czego to wynika?

Ta korelacja wynika z tego, że niedoczynność tarczycy sprawia, iż cera chorego jest przesuszona, wręcz atopowa. Niedoczynność tarczycy sprawia bowiem, iż chory znacznie szybciej od innych traci wodę, przez co jego skóra nie może się odpowiednio nawilżyć ani zregenerować. Po drugie wiadomo, iż niedoczynność tarczycy znacznie upośledza produkcję kolagenu.

A substancja ta przecież w głównej mierze odpowiada za zdrowy i jędrny wygląd skóry. Po trzecie cera w niedoczynności tarczycy jest taka brzydka, gdyż nie może ona należycie się oczyścić ani zregenerować. Dlatego pacjentom z tym schorzeniem zaleca się częste korzystanie z zabiegów upiększających, które przywracają naturalną barierę ochronną skóry.

Co można zrobić, by polepszyć stan skóry u chorych z niedoczynnością tarczycy?

Po pierwsze muszą oni wypijać co najmniej 2 do trzech litrów wody dziennie. Jest to konieczne, gdyż ich organizm i tak nie przyswoi takiej ilości. Po drugie, by polepszyła im się jakość cery, mogą robić sobie nawilżające oraz odżywiające maseczki ze świeżych ogórków lub innych warzyw. Po trzecie powinni oni unikać długiego przebywania w saunie lub solarium.

Dzieje się tak, ponieważ ich cera bardzo źle znosi opary gorącego powietrza, w związku z czym może stać się jeszcze bardziej przesuszona i problematyczna. Pomóc w odbudowaniu kondycji skóry osobom z niedoczynnością tarczycy powinno również regularne używanie kremów nawilżających. Kosmetyki te troskliwie zadbają o tak wrażliwy naskórek. Dodatkowo uzupełnią niedobór wody w organizmie i nieco odmłodzą cerę.

Co jeszcze można zrobić dla cery przy niedoczynności tarczycy

Przede wszystkim należy regularnie przyjmować przepisane przez lekarza lekarstwa. Wyrównanie poziomu hormonów w organizmie powinno pomóc skórze odzyskać dawny blask i wigor. Ważnym elementem naprawczym jest też korzystanie z kosmetyków o dużej ilości kwasu hialuronowego. Gdy uzupełni się jego niedobory, skóra u pacjenta od razu odżyje. A sam zainteresowany odczuje wyraźną poprawę. Jego cera na powrót stanie się miękka, gładka i pozbawiona jakichkolwiek obrzęków.