inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Pozbądź się zanieczyszczeń
Lifestyle

Pozbądź się zanieczyszczeń w swoim domu. Wybierz dobry oczyszczacz powietrza

Na rynku można znaleźć wiele oczyszczaczy powietrza. Szukając najlepszej opcji, warto skupić się na kilku kwestiach, które są bardzo istotne dla tego typu urządzeń. Jaki oczyszczacz powietrza jest najskuteczniejszy? Czym powinien się charakteryzować?

Jaki oczyszczacz powietrza będzie skuteczny?

Dobry oczyszczacz powietrza powinien skutecznie walczyć z najniebezpieczniejszymi i najczęściej występującymi w powietrzu zanieczyszczeniami. Dlatego oczyszczacz powietrza smog i inne niebezpieczne substancje lotne musi usuwać skutecznie i szybko w trosce o nasze zdrowie. Jest to możliwe wyłącznie za sprawą odpowiedniej liczby filtrów o dobrej jakości. Sprawdzonym rozwiązaniem jest montaż trzypoziomowej bariery, która pozwala unieszkodliwić związki zanieczyszczające powietrze w Twoim domu. Pierwszym z nich jest filtr wstępny. Usuwa kurz, sierść zwierząt, włosy pyłki drzew i traw. Kolejną warstwą ochronną jest filtr węglowy, którego zadaniem jest usuwanie szkodliwych gazów, lotnych związków organicznych (w tym formaldehydu), a także nieprzyjemnych zapachów, na przykład dymu papierosowego.

Jednak to, co powoduje, że oczyszczacz powietrza smog i inne substancje będzie usuwał skutecznie, zapewnia filtr HEPA. Jego zadaniem jest pozbycie się ultradrobnych pyłów występujących często w dużych miastach za sprawą bliskiego sąsiedztwa fabryk lub często uczęszczanych dróg. Oczyszczacz powietrza PM2,5 i inne zanieczyszczenia takie jak alergeny, zarodniki pleśni, roztocza, grzyby i bakterie likwiduje bardzo skutecznie. Aerozole zawarte w powietrzu są bardzo szkodliwe dla zdrowia, dlatego oczyszczacz powietrza PM2,5 i inne pyły powinien skutecznie zniwelować.

Jaki oczyszczacz powietrza spełni Twoje wymagania?

Aby oczyszczacz powietrza smog mógł skutecznie neutralizować i dobrze działać, powinien być dopasowany do rozmiaru danej przestrzeni. Należy go umieścić w takim miejscu, by z łatwością pobierał powietrze z całego pomieszczenia, ale jednocześnie nie przeszkadzał w przemieszczaniu się po pokoju. Jaki oczyszczacz powietrza spełnia te wymagania? Powinien być to dobry oczyszczacz powietrza, którego wydajność będzie dostosowana do metrażu. Wydajność określa to, ile m3 powietrza urządzenie jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. Jeżeli nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie odpowiednio określić jego wymiary, możesz posiłkować się praktycznymi kalkulatorami, które są umieszczone na stronach producentów. Jednym z nich jest, na przykład Samsung. Na stronie z oczyszczaczami powietrza znajdziesz funkcjonalny przelicznik, który pozwoli Ci dostosować rodzaj urządzenia do Twoich potrzeb. Ponadto produkty te posiadają odpowiednią liczbę filtrów. Ich dodatkowym atutem jest elegancki design. Dzięki temu oczyszczacz powietrza może stanowić uzupełnienie wystroju wnętrza.

Kolejnym udogodnieniem jest dedykowana aplikacja SmartThings. Za jej pomocą sprawdzisz stan powietrza oraz dowiesz się, kiedy powinieneś wymienić filtry. Możesz również włączyć urządzenie z dowolnego miejsca, na przykład pracy. Duża funkcjonalność aplikacji SmartThings pozwala przełączać urządzenie w tryb cichy, kiedy chcesz iść spać, lub zablokować jego interfejs, gdy wiesz, że w pobliżu mogą znajdować się dzieci, które z ciekawości będą chciały pobawić się urządzeniem. Po zapoznaniu się ze wszystkimi wytycznymi powinieneś potrafić określić, jaki oczyszczacz powietrza spełni Twoje wymagania.