inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Lifestyle Uroda

Kosmetyki idealne na lato – co warto kupić?

Tak samo, jak zmieniamy na wiosnę garderobę, tak samo powinniśmy zrobić porządki w kosmetyczce! Szczególnie wtedy, gdy już naprawdę robi się ciepło, a pogoda coraz bardziej letnia. Na wakacje warto skompletować specjalny zestaw kosmetyków, które na pewno nam się sprawdzą i są po prostu najbardziej potrzebne! W lecie nasza skóra, ale i włosy potrzebują specjalnego wsparcia. Kilka sprawdzonych kosmetyków na pewno nam pomoże w odpowiednim zadbaniu o całe ciało!

Słońce i upał – jak sobie z nim poradzić?

Krem z filtrem stosujemy przez cały rok, jednak latem potrzebujemy ochronić całe ciało – nie tylko twarz, szyję i dekolt. Tak więc na wakację zabierz ze sobą różne SPF – 50, 30 i 20. W miarę oswajania się ze słońcem możesz zmniejszać wysokość SPF. Jednak na twarz zawsze nakładaj SPF50! W upalne dni dużym problemem jest także potliwość. Jeśli chcesz ją nieco zniwelować, zmień dezodorant na antyperspirant! Warto też wyposażyć się w wodę termalną. To kosmetyk, który przyniesie Ci niesamowitą ulgę. Możesz spryskać nią twarz, włosy i całe ciało. Przyniesie ochłodzenie, nawilżenie i przyjemne odświeżenie. Możesz kupić ją w małej pojemności i mieć zawsze w torebce.

Zachowaj lato na dłużej – czyli kosmetyki po opalaniu

Gdy już nasze ciało pięknie się zbrązowi, to musimy przejść do zadbania o tę opaleniznę. Jeśli chcesz, aby została z Tobą na dłużej, to koniecznie dbaj o jej nawilżenie. Można także poprawić ją i wydobyć jeszcze więcej przez balsamy brązujące. Jednak najważniejsza kwestia to nawilżanie! Pamiętaj również o swoich włosach. Szkodzi im zarówno słońce, jak i chlor czy słona woda. Na wakacjach często się z tymi czynnikami spotykamy! Dlatego pamiętaj o zabezpieczeniu włosów filtrami UV na przykład w postaci olejków. Przy ich myciu stosuj dużo emolientów, a na pewno będą odpowiednio odżywione!

Wakacje, ale nie od pielęgnacji!

W wakacje ciężko myśleć o obowiązkach czy codziennej rutynie. Jednak warto pamiętać o pielęgnacji! W lecie szczególnie łatwo o zaniedbanie skóry czy włosów. Choć od razu nie widać problemów i wydaje się, że wszystko jest w porządku, to w późniejszym czasie okazuje się, że cera szybko się starzeje, a nasze włosy są łamliwe i wypadają! Dlatego właśnie nie warto ryzykować i zaniedbywać pielęgnacji. Więcej o kosmetykach i dbaniu o siebie pod adresem www.kosmetyki-online24.pl. Dowiedz się więcej o świadomej pielęgnacji nie tylko latem, ale i przez cały rok!