inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Bieżnia czy rowerek - co lepsze do domowego treningu?
Sport

Bieżnia czy rowerek – co lepsze do domowego treningu?

Jak każdy aktywnie fizyczny człowiek doskonale wie, zima to nie jest najlepszy czas na to, aby uprawiać sport na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że tak często kupowany jest przez te osoby sprzęt domowy, który umożliwia przeprowadzenie podstawowych ćwiczeń. Najczęściej wybór pada w tym wypadku na rowerek, lub bieżnię. Pytanie tylko jakie trzeba sobie zadać, to które z nich będzie lepsze, bieżnia czy rowerek?

Charakterystyka rowerka

Nie da się ukryć, że jeśli chce się mieć w domu sprzęt do ćwiczeń, to zdecydowanie najczęściej w tym wypadku wybór pada na rowerek. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim jest to sprzęt, który zajmuje stosunkowo mało miejsca. Co więcej, jest on również dość tani i naprawdę dobrej jakości model można kupić za niewiele więcej, jak kilkaset złotych.
Jak jednak rowerek przedstawia się od strony sportowej? Przede wszystkim jest genialnym sprzętem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bardziej regularną aktywnością fizyczną. Dzięki wygodnej pozycji, a także możliwości robienia przerw czy też zmniejszania w dynamiczny sposób tempa jazdy, jest on świetny dla osób nieposiadających jeszcze wysokiej formy. Jest to sprzęt stosunkowo cichy, lekki i wygodny. Czego chcieć więcej?

Charakterystyka bieżni

Rowerek ma tę jedną wadę, że nie jest on odpowiednim wyborem dla osób, które mają już nieco godzin spędzonych na treningu. Dla takich osób może być po prostu mało wydajny, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu i zwyczajne zmęczenie treningiem. W takim wypadku o wiele lepszym pomysłem jest kupienie bieżni. Cechuje się ona znacznie większą intensywnością ćwiczenia, co za tym idzie, o wiele lepszym wpływem na spalanie kalorii. Oczywiście pamiętać trzeba, że bieżnia jest urządzeniem dużym, ciężki, a także bardzo głośnym podczas działania. Jakby tego było wszystkiego mało, jest również bardzo droga, ponieważ trudno jest kupić rozsądne urządzenie za mniej niż 2 tysiące złotych.

Podsumowanie

Bardzo zasadne jest zatem pytanie, które zostało postawione na samym początku – które urządzenie jest lepsze, bieżnia czy rowerek ? Jak się okazuje, nie da się w tym wypadku udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wynika ona z naprawdę najróżniejszych czynników. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć zdolność swojego budżet domowego. Po drugie, wynika to z ilości wolnej przestrzeni w domu, którą można przeznaczyć na dany sprzęt. A na koniec, co najważniejsze, trzeba się poważnie zastanowić, czego się tak naprawdę od takiego urządzenia oczkuje. Czy ma to być sprzęt dający możliwość rozpoczęcia ćwiczeń, czy też urządzenie, na którym przeprowadzi się naprawdę trudny i męczący trening?