inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Domowe sposoby na nawilżenie włosów
Uroda

Domowe sposoby na nawilżenie włosów

Przesuszone włosy to bardzo powszechny problem, znany niemal wszystkim paniom, gdyż może on mieć charakter przewlekły, jak i przejściowy. Wywołuje go wiele czynników, warto więc wiedzieć, jak można przywrócić włosom odpowiedni poziom nawilżenia.

Najlepiej unikać przesuszenia

Unikanie wysuszania włosów niestety nie jest łatwe, gdyż wywołuje je wiele czynników. Włosy mogą być też oczywiście suche z natury – zwykle dotyczy to loków i fal. Poza tym bardzo niekorzystnie wpływa koloryzacja, zwłaszcza rozjaśnianie, jak również stylizacja na gorąco. To jednak nie koniec. Wysuszająco mogą działać niektóre kosmetyki, zwłaszcza oparte na alkoholu, jak mgiełki, preparaty do stylizacji – lakiery czy pianki, a także suszarka, gorąca woda, a nawet suche powietrze w pomieszczeniach, jak również wiatr, mróz i silne słońce. Widać zatem, że niełatwo jest zachować optymalny poziom nawilżenia włosów. Kluczowe są systematyczne działania. Mogą one opierać się na gotowe kosmetyki lub domowe metody.

Domowe sposoby na nawilżenie włosów

Zdecydowanie najskuteczniejszą metodą, mogącą nawet konkurować z dobrymi maskami, jest znana od wielu lat w Polsce maska z żółtek jaj, rycyny, nafty kosmetycznej, soku z cytryny i (niekoniecznie) piwa. Należy ją nałożyć na suche włosy przed myciem lub osuszone ręcznikiem po myciu, przykryć folią, ciepłym ręcznikiem i trzymać tak długo, jak to możliwe.
Alternatywą dla tej metody jest umycie włosów żółtkiem, jak również, z nowocześniejszych sposobów, dodawanie kropli olejku rycynowego do szamponu.
Świetnym sposobem na naturalne nawilżenie włosów będzie też płukanka z sokiem wyciśniętym z liści aloesu.

Co zamiast domowych metod?

Kiedy chce się podziałać na włosy bardziej radykalnie lub też po prostu domowe metody wydają się mało zachęcające (ich zapach nie zachwyca), trzeba sięgnąć po dobre kosmetyki. Nawilżenie obiecuje wiele z nich, jednak tak naprawdę niełatwo jest osiągnąć ten efekt. Najlepiej działają silnie odżywcze, dogłębnie regenerujące maski, zwłaszcza gdy stosuje się je z ciepłym kompresem i pozostawia na włosach dłuższy czas. Doskonale będzie zatem robić swojej czuprynie taką kurację regularnie, czy to w ramach zwalczania przesuszenia, czy profilaktycznie, przeprowadzając tego rodzaju zabieg raz w tygodniu.

Doskonałym sposobem na przywrócenie włosom nawilżenia, a także sprężystości i blasku, jest olejowanie. Metoda ta zdobywa coraz większą popularność, a warto ją zastosować tym bardziej, że w sprzedaży znaleźć można przeróżne oleje i olejki – polskie, arabskie czy indyjskie.