inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Czy warto iść do dietetyka?
Dieta

Czy warto iść do dietetyka?

Nad wizytą u dietetyka najczęściej zastanawiają się osoby, które chcą schudnąć i nie wiedzą, jaką dietę zastosować, by zagwarantować sobie skuteczność lub też mają za sobą nieudane doświadczenia. Jeśli ktoś zastanawia się nad taką wizytą, zdecydowanie powinien podjąć taką decyzję. Co więcej, wcale nie jest to wyjście warte polecenia tylko w przypadku osób z nadwagą!

Nie ma gotowej diety dobrej dla każdego

Niektórzy są skłonni wątpić w sens korzystania z usług dietetyka – wszak w sieci czy kolorowych pismach dla kobiet można znaleźć ogromną ilość diet. Poza tym można na ich bazie wypracować sobie własny system odżywiania… Czy jednak na pewno? Problem z gotowymi dietami, które czasem nawet zdobywają ogromną popularność, polega na tym, że nie uwzględniają one wielu kwestii. Trzeba mieć świadomość tego, że zapotrzebowanie przede wszystkim na kalorie, ale też na wiele innych substancji, różni się między innymi w zależności od stylu życia, ale też wieku, płci, a nawet postury ciała. Jasne jest bowiem, że ciężko pracujący mężczyzna o zwalistej budowie ciała musi przyjmować więcej kalorii, nawet jeśli chce schudnąć, niż na przykład filigranowa nauczycielka.
Ważna jest też kwestia samego menu. Zdrowych pokarmów jest wiele, więc wcale nie trzeba jeść konkretnych pokarmów dlatego, że tak każe dieta, nawet gdy się ich nie lubi. Zmuszanie się do spożywania niesmacznych i nielubianych pokarmów może szybko zniechęcić do diety, a to tylko podkopie pewność siebie, a być może nawet zaskutkuje efektem jo-jo – w przypadku, gdy udało się trochę schudnąć.

Dieta skrojona na miarę potrzeb

Wszystkich tych problemów nie będzie, gdy uda się do profesjonalisty, dlatego nie warto nawet zastanawiać się, czy warto iść do dietetyka. Zdecydowanie warto, nie tylko kiedy chce się stracić zbędne kilogramy, ale też kiedy pragnie się jadać zdrowiej i lżej bądź ma się określone problemy zdrowotne. Chodzi tu nie tylko o tak popularne obecnie alergie pokarmowe, ale też problemy z tarczycą, sercem czy nadciśnieniem oraz inne, które wymagają specjalnego żywienia.

Dietetyk nigdy nie będzie działał przypadkowo. Przeprowadzi z klientem szczegółowy wywiad, by poznać jego styl życia, oczekiwania, ale też preferencje. Potem ułoży indywidualną dietę, w której znajdą się wyłącznie takie pokarmy, których spożywanie nie będzie dla danej osoby problemem. Co więcej, dobry dietetyk postara się też, by nie zabrakło smakołyków, choć często w lżejszej i zdrowszej niż do tej pory formie. Taką dietę o wiele lepiej jest stosować i mnóstwo osób dopiero dzięki dietetykowi jest w stanie schudnąć.