inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Detoks cukrowy efekty- zmiana, która może pozytywnie zaskoczyć niejednego miłośnika łakoci
Dieta

Detoks cukrowy efekty- zmiana, która może pozytywnie zaskoczyć niejednego miłośnika łakoci

O tym, że cukier szkodzi, napisano już setki książek i artykułów. Niemniej nie jest tak prosto, zastosować się samemu do zalecenia, żeby odstawić na stałe cukier. Dlatego też osobom chcącym zerwać z podjadaniem słodyczy zaleca się detoks cukrowy.

Dlaczego cukier jest tak zgubny dla organizmu?

Po pierwsze dlatego, że wypłukuje on zwłaszcza w nadmiarze wszystkie witaminy i minerały z naszego organizmu. Po drugie cukier jest też powodem tego, że odczuwa się intensywniej tylko słodki smak. Wszystkie inne wydają się jakieś słabsze i bardziej mdłe. Po trzecie to przez zbyt dużą ilość cukru wzrasta poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

Po czwarte cukier powoduje, że nasza waga gwałtownie skacze do góry, a nam nie chce się w ogóle podejmować żadnej aktywności, gdyż dręczy nas ciągła senność i zmęczenie. Nadmiar cukru niekorzystnie wpływa również na mózg. W wyniku jego działania trudno nam skupić się na działaniu, a nawet cokolwiek zapamiętać. Cukier silnie uzależnia od siebie nasz mózg i działa na niego jak rasowy narkotyk.

W czym można znaleźć cukier?

No niestety, nie da się nie zauważyć, iż we współczesnym świecie cukier jest obecny prawie w każdym sklepowym produkcie. Dodaje się go do rozmaitych rzeczy, które na pierwszy rzut oka nijak nie kojarzą nam się ze słodkimi deserami albo słodyczami.

To sprawia, że większość z nas spożywa gigantyczne porcje cukru- nawet nie zdając sobie zupełnie z tego w ogóle sprawy. Cukier nie tylko uzależnia, lecz niszczy nasze zęby, wątrobę, nerki i trzustkę. Spożywany w hurtowych ilościach sprawia, że nasze ciało przestaje się przed nim bronić. W ten sposób glukoza trafia do naszej krwi.

Detoks cukrowy- od czego zacząć

Po pierwsze od zmiany myślenia o cukrze jako czymś dobrym i smacznym. Po drugie od eliminowania niezdrowych rzeczy takich jak słodycze i zastępowania ich pełnowartościowymi produktami, takimi jak ryby, kasza, oliwki lub orzechy. Po trzecie detoks cukrowy można przyśpieszyć, pijąc spore ilości niegazowanej, niesłodzonej wody mineralnej. W okresie pierwszej fazy detoksu cukrowego nawet słodycze są zabronione i w ogóle wszystko, co ma coś wspólnego z cukrem. Złagodzić ten zakaz można dopiero pod koniec dziesięciodniowej detoksykacji.

Detoks cukrowy efekty

Po pierwsze po jego zakończeniu mijają napady głodu i chęć na słodycze. Po drugie osoba, która się podda takiemu detoksowi, lepiej śpi, chudnie, a co najważniejsze poprawia się jej stan skóry i paznokci. Nie dostarczanie cukru do organizmu poprawia też szybkość myślenia i sprawia, że codzienne obowiązki i ich wykonywanie nie są już torturą, a stają się przyjemną powinnością.