inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Dieta niskowęglowodanowa
Dieta

Dieta niskowęglowodanowa – na czym polega?

Dieta niskowęglowodanowa uznawana jest za jeden z najbardziej efektywnych sposobów odżywiania. Ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów pomaga w tracie zbędnych kilogramów, kontrole apetytu i zmniejszenie uczucia zmęczenia w ciągu dnia, a także pozwala na zyskanie szeregu innych korzyści. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa i po jakie produkty niskowęglowodanowe warto sięgać? Podpowiadamy!

Dieta niskowęglowodanowa — na czym polega?

Dieta niskowęglowodanowa, nazywana także dietą low carb to sposób odżywania polegający na ograniczeniu spożywanych w ciągu dnia węglowodanów, które realizowane jest przy jednoczesnym zwiększeniu ilości białka i tłuszczy występujących codziennych posiłkach. Istnieje wiele różnych wariantów tego sposobu odżywiania, które różnią się względem siebie rozkładem makroskładników dostarczanych organizmowi.

Co jeść na diecie low carb?

Dieta low carb opierająca się na ograniczeniu ilości spożywanych w ciągu dnia węglowodanów wiąże się z koniecznością zmniejszenia ilości spożywanych produktów zbożowych, takich jak chleb, makaron, kasza, ryż, owoce czy niektóre warzywa, strączki, a także przetworzone produkty bogate w cukier. Dieta niskowęglowodanowa powinno z kolei obfitować w produkty białkowe oraz tłuszcz, na które w znacznej mierze składają się produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso, ryby, owoce morza, jaja i nabiał. Produkty niskowęglowodanowe obejmują także różnorodne tłuszcze zwierzęce i tłuszcze roślinne, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy, masło czy smalec.

Kluczowe dla tworzenie zbilansowanych posiłków na diecie niskowęglowodanowej jest dobór warzyw i owoców o niskiej zawartości węglowodanów, które zapewnią odpowiednią ilość błonnika i witamin w diecie. Do najczęściej wykorzystywanych w posiłkach niskowęglowodanowych warzyw i owoców zalicza się produkty, takie jak sałata, kapusta, ogórki, pomidory, kalafior, cukinia, papryka, oliwki, jagody, maliny, cytrusy czy truskawki.

Dieta niskowęglowodanowa z dostawą

Dieta niskowęglowodanowa z dostawą ma wiele zalet – powinna opierać się na wysokiej ilości tłuszczy i białka, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości spożywanych węglowodanów. Decydując się na ten sposób odżywiania, warto zadbać o odpowiednie zbilansowanie posiłków, tak aby mogły one zapewniać organizmowi zdrowe i wydajne funkcjonowanie. Doskonałym wyborem dla wszystkich osób chcących spróbować diety niskoweglowodanowej jest zdecydowanie się na catering dietetyczny – diety pudełkowe pozwalają na spożywanie zdrowych i regularnych posiłków, co przekłada się na zdrowie i lepsze samopoczucie.

Dieta Premium – catering dietetyczny?

Chcąc wybrać sprawdzoną dietę tworzoną przez specjalistów, warto sięgnąć po dietę pudełkową proponowaną przez catering dietetyczny Dieta Premium – firmę zajmującą się dostarczaniem swoim klientom zbilansowanych, zdrowych posiłków i przede wszystkim smacznych posiłków. W swojej ofercie Dieta Premium posiada m.in. dietę niskowęglowodanową, w której jadłospisy oparte są głownie na produktach mięsnych, rybach, jajkach, nabiale, olejach oraz orzechach, a także warzywach i owocach. Sprawdzi się ona doskonale dla wszystkich osób chcących spróbować diety niskowęglowodanowej pod okiem specjalistów.