inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Najlepszy oczyszczacz powietrza
Lifestyle

Najlepszy oczyszczacz powietrza do małego mieszkania

Domowy oczyszczacz powietrza nie musi być dużym i wywołującym silne podmuchy wiatru urządzeniem. Oczyszczanie powietrza to na tyle istotna kwestia, aby spróbować znaleźć dobry oczyszczacz powietrza do małego mieszkania. Jak zdecydować się na najlepszy oczyszczacz powietrza, który będzie efektywnie pracować na niewielkiej przestrzeni, nie zużywając przy tym ogromnych ilości energii elektrycznej?

Domowy oczyszczacz powietrza jest coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym w mieszkaniach i domach. Świadomość zanieczyszczenia środowiska i tego, jak oczyszczanie powietrza wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, powoduje, że mieszkańcy małych pokoi i kawalerek również chcą zadbać o powietrze, którym oddychają. Spośród szerokiej oferty oczyszczaczy powietrza na rynku bez trudu znajdziemy dobry oczyszczacz powietrza odpowiedni do działania na niewielkiej przestrzeni.

Najlepszy oczyszczacz powietrza do małego pomieszczenia powinien pracować jak najciszej, by nie zakłócać nam pracy i snu na tak niedużym metrażu. W małym pomieszczeniu nie jest konieczne, by domowy oczyszczacz powietrza miał duży wentylator i wielostronne rozprowadzanie podmuchów „wiatru”. Wystarczy spokojna praca i stateczne oczyszczanie powietrza z mocą adekwatną do kubatury pokoju lub niewielkiego mieszkania.

Domowy oczyszczacz powietrza Samsung działający na 40 metrach kwadratowych, model oznaczony AX40R3030WM, to niewielki, lekki oczyszczacz powietrza do małych pomieszczeń. W trybie nocnym pracuje on tak cicho, że jest niemal niesłyszalny, wyłącza wówczas również wszelkie diody wskazujące jakość powietrza. W trybie dziennym natomiast oczyszczacz wyświetla cztery kolory delikatnie oświetlające pomieszczenie, oznaczające aktualną jakość powietrza. Dzięki automatycznemu alarmowi zużycia filtra urządzenie poinformuje nas, gdy nastąpi konieczność wymiany któregoś z filtrów uzdatniających powietrze w naszym mieszkaniuDomowy oczyszczacz powietrza Samsung AX40R3030WM ma system trzech filtrów. Pierwszy, najbardziej zewnętrzny filtr wyłapuje największe zanieczyszczenia z otoczenia, widoczne gołym okiem. Kurz, włosy, sierść zwierzaków domowych, większe pyłki, martwy naskórek i inne śmieci unoszące się w powietrzu zostają zatrzymane na powierzchni filtra. Kolejny filtr – węglowy – zapewnia neutralizację zapachów w pomieszczeniu. Zwłaszcza w małej przestrzeni ma to duże znaczenie. Zapachy gotowania, palenia papierosów czy wonie typowe dla zwierząt lub ich podłoża, takiego jak żwirek lub siano dla gryzoni w niewielkich mieszkaniach są bardzo mocno wyczuwalne. Dzięki filtrowi dezodoryzującemu możemy usunąć zapachy z powietrza i cieszyć się czystością i świeżością na co dzień. Ostatni, najmocniejszy filtr HEPA zatrzymuje szkodliwe mikrocząsteczki grzybów, pleśni i alergenów, w tym szkodliwe dla naszego zdrowia pyły będące składowymi smogu.

Domowy oczyszczacz powietrza odpowiedni do pracy w małym mieszkaniu znacząco ułatwi nasze życie i zdecydowanie podniesie jakość snu, wypoczynku i codziennego oddychania.