inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak depilować pachy?
Uroda

Jak depilować pachy?

Pozbywanie się włosów z wielu miejsc ciała ciągle jeszcze jest kwestią wyboru, ale nie dotyczy to pach u kobiet. Panie, czy tego chcą, czy nie, praktycznie muszą się na to decydować, ponieważ jest to już kwestia nie tylko atrakcyjności, ale też nawet higieny. Jaką metodę wybrać, by zapewnić sobie odpowiednie efekty?

Prym wiedzie golenie

Najszybsze i najłatwiejsze jest oczywiście ogolenie włosów maszynką. Większość kobiet sięga po tę metodę, stosując maszynki jednorazowe. Niestety, panie nie zawsze pamiętają o doborze środka zmiękczającego włoski, zapewniającego poślizg i pielęgnującego skórę. Zamiast pianki czy żelu, nader często używa się mydła, które ma katastrofalny wpływ na skórę, zwłaszcza w połączeniu z goleniem, które także nie jest dla niej obojętne, gdyż może ją podrażniać.
Golenie pach jest szybkie i łatwe, a także jest to tania metoda. Jednak ma swoje wady, a jest to przede wszystkim szybkie odrastanie włosków. Jest to kwestia uwarunkowana indywidualnie, ale wiele kobiet musi ponawiać ten zabieg każdego dnia.

Jak depilować pachy, by pozbyć się włosków na dłużej?

Istnieją oczywiście metody depilacji pach, które pozwalają cieszyć się gładką skórą znacznie dłużej, ale są one dość trudne do zastosowania w pojedynkę. Poza tym skóra pach jest delikatna, a włoski zwykle mocne, wobec czego ból depilacji polegającej na wyrywaniu włosków z cebulkami nie wszystkie panie mogą znieść.
W tym celu zwykle stosuje się wosk w plastrach, rzadziej pastę cukrową, a używanie depilatora jest zupełną rzadkością, choć tak naprawdę może to być metoda najwygodniejsza. Wady takiego rozwiązania? Raczej nie da się tak dokładnie wydepilować pach bez czyjejś pomocy, może to sprawić sporo bólu, a także skutkować wrastaniem włosków. To powoduje, że większość pań jednak wybiela golenie.

Laserowa depilacja pach

Na laserową depilację decyduje się coraz więcej kobiet, zwłaszcza że jej ceny spadają. Pozwala to cieszyć się gładką skórą już na stałe, co w przypadku pach jest szczególnie ważne. Jest to kwestia komfortu, a także lepszej higieny oraz oczywiście atrakcyjnego wyglądu. Można też zapomnieć o podrażnieniach czy wrastających włoskach.
Na taki zabieg można udać się do salonu, pamiętać trzeba jednak, że na jednym na pewno się nie skończy, a cały proces niszczenia włosków zajmie wiele tygodni. Z tego powodu, a także dość wysokich cen, wiele pań decyduje się na własny użytek zakupić depilator do depilacji światłem. Daje on podobne efekty jak laser stosowany w salonie i jest używany w podobny sposób.