inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

szkolenia z makijażu permanentnego
Moda

Na czym polegają szkolenia z makijażu permanentnego?

Dzięki szkoleniom z makijażu permanentnego można dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki wykonywanych zabiegów. Warto zapoznać się z większą ilością informacji dotyczących makijażu permanentnego.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest makijażem w trwałej formie, która polega na umieszczeniu pigmentów pod powierzchnią skóry. Po wykonaniu makijażu obszar skóry ulega gojeniu, a także regeneracji. Po tym czasie poprawia się jego wygląd i nie jest konieczne wykonywanie tradycyjnego makijażu w konkretnych obszarach twarzy. Makijaż permanentny utrzymuje się od roku do trzech lat. Jednak możliwe jest dokonywanie w tym czasie także pewnych korekt.

Trwałość makijażu permanentnego

Makijaż permanentny charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem trwałości. Kwestie związane z ilością czasu utrzymywania się go na skórze zależne są przede wszystkim od indywidualnych czynników. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że bardzo pomocna jest odpowiednia pielęgnacja, dzięki której możliwe jest zadbanie o swoją skórę w newralgicznych miejscach. Zabieg powinien być wykonany przez profesjonalistę, który ukończył stosowne szkolenia z makijażu permanentnego.

Czynniki wpływające na trwałość makijażu

Na trwałość makijażu permanentnego ma wpływ dość wiele zróżnicowanych czynników. Wśród nich można wskazać między innymi następujące aspekty:
– wiek klientki, ponieważ u młodszych kobiet makijaż permanentny może być mniej trwały,
– rodzaj cery, ponieważ na skórze suchej pigment utrzymuje się dłużej niż na tłustej,
– sposób pielęgnacji skóry na twarzy,
– częstotliwość wykonywania zabiegów na twarz oraz ich specyfika,
– częstotliwość narażenia na promieniowanie słoneczne.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu

Istnieją również pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegów makijażu permanentnego. Wśród nich można wskazać wszelkiego rodzaju infekcje, zarówno ogólnoustrojowe, jak i skórne. Oprócz tego przeciwwskazaniem są także wszelkie zmiany pojawiające się na skórze klientki, a także przyjmowanie przez nią niektórych leków. Makijażu permanentnego nie powinny wykonywać także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Zabieg nie jest polecany również osobom zmagającym się z chorobami przewlekłymi.

Jak się przygotować do zabiegu?

Do wykonania zabiegu makijażu permanentnego powinno się w odpowiedni sposób przygotować, ponieważ dzięki temu możliwe będzie uzyskanie lepszych efektów. Przede wszystkim powinno się zadbać o odpowiednią kondycję skóry, dlatego tak istotne jest zapobieganie jej przesuszeniom. Oprócz tego nie zaleca się opalania skóry przed zabiegiem oraz korzystanie z kosmetyków, które mogą podrażniać skórę.