inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Idealny makijaż na randkę - czyli jaki?
Uroda

Idealny makijaż na randkę – czyli jaki?

Choć niektóre kobiety stale malują się tak samo, wartą wcielenia w życie zasadą jest ta, która zakłada różny makijaż na różne okazje. Dobrze jest rozróżniać na przykład makijaż wieczorowy i dzienny, gdyż pozwala to zaprezentować się jako osoba elegancka i uniknąć tandety. A jak umalować się na randkę?

Idealny wygląd – wskazany

Spotkanie z niedawno poznanym czy wręcz nieznajomym (w dobie randkowania w sieci to normalne) mężczyzną czy też z ukochanym to dla każdej kobiety jedna z najważniejszych okazji. Warto podkreślić to odpowiednim makijażem, tym bardziej że wzbudzi to większą pewność siebie. Niestety, często zdarza się tak, że akurat w najważniejszym momencie na twarzy pojawią się wypryski lub przynajmniej jeden widoczny pryszcz. Powinno się więc skupić przede wszystkim na zamaskowaniu defektów twarzy, zwłaszcza skóry. Obecnie, dzięki wysoko zaawansowanym kosmetykom, nie jest to trudne. Trzeba jednak zachować umiar, gdyż na przykład gruba warstwa makijażu nałożona na wypryski tylko je podkreśli zamiast ukryć. Łatwo zaś można zamaskować na przykład cienie pod oczami czy inne defekty świadczące o tym, że miało się męczący dzień. Pomoże w tym jasny korektor, a także rozświetlacz. Kosmetyk ten świetnie wygląda zarówno w świetle słońca, jak i wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, nie warto więc nigdy z niego rezygnować. Alternatywą dla niego będzie puder z drobinkami rozświetlającymi, który nada twarzy promienny wygląd.

Wyraziste oczy – również

Wymowne spojrzenia mocniej podkreślonych oczu na pewno sprawią, że facetowi zmiękną nogi, poza tym w oczach kryje się tajemnica, którą odpowiednim makijażem można podkreślić. Zwłaszcza jeśli randka odbywa się wieczorem, można postawić na ciemne, wyraziste kreski, a nawet zaszaleć z makijażem. Warto jednak dowiedzieć się, jak wykonywać kreski na powiekach, by osiągnąć dobry efekt, a nie na przykład optycznie pomniejszyć oczy. Dopełnieniem zmysłowego efektu będzie oczywiście tusz – najlepiej wydłużający i pogrubiający, który pozwoli uzyskać efekt wachlarzyków. Powłóczyste spojrzenia spod rzęs działają na mężczyzn zniewalająco, zawsze można też nimi uwodzicielsko trzepotać.

Jaki makijaż ust na randkę?

Usta są zdecydowanie bardzo zmysłowym elementem kobiecej twarzy, a na randce może to mieć szczególne znaczenie. Wiele jednak zależy od tego, jakie ma się plany i jakie wrażenie chce się zrobić na mężczyźnie. Wyrazisty makijaż na randkę może w niektórych przypadkach być zbyt prowokujący, a nawet wulgarny – na przykład gdy oczy będą pomalowane na czarno, a usta będą ociekać lśniącą czerwienią.