inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Naturalnie piękna - to możliwe!
Uroda

Naturalnie piękna – to możliwe!

Po latach mody na farbowanie włosów na mało naturalne kolory, ostrego makijażu, tipsów i opalenizny z solarium, nastała moda na naturalność. Wstępuje ona do świadomości społecznej początkowo dość nieśmiało, jednak coraz więcej dziewczyn i kobiet przekonuje się, że można wyglądać naturalnie, a jednocześnie pięknie.

Natura jest lepsza!

Obecnie kobiety mają do dyspozycji wiele możliwości, gdy chcą zmienić swój wygląd i pozbyć się kompleksów. Mogą nabyć wymarzony odcień skóry poprzez opalanie, także natryskowe, doczepić włosy, przedłużając je i zagęszczając, dokleić rzęsy i paznokcie, a przede wszystkim – poddać się różnego rodzaju zabiegom medycyny estetycznej. Są one znacznie bardziej przystępne niż operacje plastyczne, co powoduje, że teraz już nie tylko zamożne kobiety mają na twarzach wyraźne ślady takiej ingerencji. Czy jednak jest to dobre zjawisko? Coraz więcej osób traci złudzenia i przekonuje się, że ani tipsy, ani sztuczna opalenizna z solarium, ani przerażająco czarne lub ultrajasne włosy, ani też napompowane usta czy rysy twarzy zdeformowane przez botoks nie są ładne ani naturalne. Coraz mocniej stawia się na naturę. Za jej pomocą można osiągnąć niewiele gorsze efekty.

Po pierwsze – naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki zdobywają coraz większą popularność. Niewątpliwie ma to duży związek z modą na weganizm i ekologię, ale są one też po prostu skuteczne i nietrudno jest to zauważyć. Działają one naprawdę, a nie tylko imitują działanie, jak na przykład pełne silikonów maski i odżywki, poprawiające wygląd włosów jedynie doraźnie. Stosując naturalne środki, można znacząco i długofalowo poprawić kondycję swojej skóry i włosów. Każda kobieta może dzięki nim być naturalnie piękna, potrzeba tylko odrobiny samozaparcia i systematyczności.

Stonowany makijaż

Również w poprawianiu urody warto zachować umiar, a sprzyjają temu współczesne trendy makijażowe. Świetnie wygląda na przykład makijaż w typie nude, który wygląda tak, jakby go nie było, choć oczywiście umiejętnie ukrywa mankamenty skóry i dodaje pewności siebie. Nie stwarza jednak efektu maski, nie postarza i nie daje wrażenia sztuczności. Można, a nawet należy zapomnieć o wyrazistych kreskach i długich, posklejanych rzęsach, zwłaszcza na dzień. Naturalny makijaż wygląda świetnie, gdy jedynym mocnym elementem są podkreślone matową pomadką usta.
To samo dotyczy paznokci. Długie, drapieżne szpony w postaci tipsów prawie już nie są dziś spotykane. Zupełnie wyparły je hybrydy, które najczęściej przewidują zachowanie naturalnych płytek, bez ich przedłużania. Raczej zapomina się też już o przyklejaniu kolorowych ozdób i brylancików, które są kojarzone z tandetą.

Co z opalenizną?

Złoty kolor skóry jest bardzo pożądany, ponieważ kojarzy się ze zdrowiem i atrakcyjnością, a nawet lekko wyszczupla ciało optycznie. Warto jednak pamiętać, że opalenizna z solarium zawsze wygląda sztucznie. Poza tym złocista skóra wygląda naturalnie tylko wówczas, gdy można ją pozyskać naturalnie, czyli latem. W zimie zawsze będzie wyglądała nieco sztucznie, niezależnie od tego, w jaki sposób się ją uzyska.