inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak malować oczy cieniami?
Uroda

Jak malować oczy cieniami?

Choć zdecydowana większość kobiet wykonuje na co dzień makijaż, nie każda wie jak malować oczy cieniami, aby podkreślić ich naturalne piękno. Codzienny makijaż wielu kobiet ogranicza się do nałożenia podkładu i pomalowania rzęs. Część z nich robi to ze względu na oszczędność czasu, część z powodu tego, że zwyczajnie nie potrafi zrobić nic więcej. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem poprawnie wykonany makijaż z użyciem cieni wymaga sporo wiedzy i umiejętności.

Kiedy malować oczy cieniami?

Choć makijaż jest atrybutem kobiecości, nieumiejętnie wykonany może odebrać jej cały urok. Umiejętność malowania oczu cieniami należy do rzadkości. Kobiety, które nie interesują się makijażem i szeroko pojętą tematyką beauty, zwyczajnie omijają ten krok podczas wykonywania codziennego makijażu. Jest to bardzo rozsądne, ponieważ brak makijażu jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż jego karykaturalne wykonanie. Jeśli więc kobieta nie jest pewna swoich umiejętności makijażowych, powinna zostawić malowanie oczu na szczególne okazje, a wówczas skorzystać z pomocy specjalisty. Nawet jeśli potrafimy wykonać pełny makijaż oczu samodzielnie, warto pamiętać, że zbyt intensywne odcienie mogą nie być pozytywnie odebrane w środowisku zawodowym.

Jak malować oczy cieniami – podstawy

Jeśli podejmujemy się samodzielnego wykonania pełnego makijażu oczu, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejszą sprawą jest zabezpieczenie skóry wokół oczu przed nałożeniem jakiegokolwiek kolorowego kosmetyku. Należy mieć na uwadze, że skóra na powiekach i wokół oczu jest bardzo cienka, a duża ilość kosmetyków malujących nałożonych bezpośrednio może ją podrażnić. Podczas wykonywania makijażu oczu warto posiłkować się radami ekspertów od makijażu, których nie brakuje w Internecie. Bardzo ważne jest, aby dobierać barwę i kombinacje cieni w taki sposób, aby podkreślić kształt i kolor oczu, jednocześnie zakrywając wszelkie mankamenty urody.

Malowanie oczu cieniami – najczęstsze błędy

Do jednych z najczęstszych błędów popełnianych podczas wykonywania makijażu oczu zaliczyć można brak umiejętności dopasowania intensywności i stylu makijażu do okoliczności. Każda sytuacja wymaga bowiem innego doboru stylizacji i makijażu. Innym częstym błędem jest niepoprawnie dobrane barwy cieni, które optycznie pomniejszają oczu, lub sprawiają, że nasze spojrzenie jest zbyt intensywne. Umiejętność poprawnego wykonywania pełnego makijażu oczu należy do rzadkości, dlatego bardzo łatwo jest popełnić błąd. Nawet najmniejszy błąd podczas wykonywania makijażu oczu może sprawić, że nie tylko one ale cała nasza twarzy wyglądać będzie niekorzystnie.