inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Czy warto stosować kosmetyki z apteki?
Lifestyle

Czy warto stosować kosmetyki z apteki?

Obecnie produkty kosmetyczne można kupować w przeróżnych miejscach – nie tylko w drogeriach, ale też marketach, a nawet w osiedlowych sklepach spożywczych. Ważnym źródłem pozyskiwania takich produktów są też apteki. Czy warto je tam kupować?

Jakość wyższa niż w drogerii

W aptekach z zasady znajdują się produkty lecznicze, które muszą być skuteczne oraz bezpieczne dla stosujących je osób. Oczywiście nie wszystkie kosmetyki z apteki można określić mianem leków (ale tak jest na przykład w przypadku wielu dermokosmetyków czy środków przeciw wypadaniu włosów), niemniej jednak można uznać, że tego rodzaju produkty sprzedawane w aptekach są lepsze i bezpieczniejsze niż kosmetyki z drogerii. Apteki starannie selekcjonują swój asortyment, nie znajdzie się więc w nich bubli. Poza tym ich oferta znacznie się różni. Wiele produktów co prawda się pokrywa, ale też bardziej zaawansowane, lecznicze, znaleźć można tylko w aptekach. Kiedy zatem chce się kupić dobrą maskę do włosów czy krem na cellulit, jest duża szansa na to, że środki z apteki dadzą lepsze efekty.

Dermokosmetyki – tylko w aptekach

Ostatnio coraz więcej aptek wzbogaca swój asortyment w tzw. dermokosmetyki, czyli kosmetyki do skóry o specjalnych potrzebach. Rzadko można je znaleźć poza aptekami, a stosować można je nie tylko mając atopowe zapalenie skóry, łuszczycę czy egzemę. Niezwykle bogate w łagodne, a jednocześnie skutecznie działające składniki, jak emolienty, kwas hialuronowy czy mocznik, dermokosmetyki do mycia czy pielęgnacji skóry oraz włosów są doskonałe dla każdego, kto chce dobrze o siebie zadbać. Szczególnie docenią je alergicy oraz osoby o mocno wysuszonej skórze czy włosach.

Kosmetyki nieoczywiste

Poza tym wiele dostępnych w aptekach środków również można uznać za kosmetyki, mimo iż nie są to typowe produkty znane z drogerii, pięknie pachnące i mające piękne opakowania. Warto po nie sięgać, interesując się naturalnym dbaniem o urodę, ale też szukając oszczędności, gdyż zwykle kosztują one przysłowiowe grosze. Przykład? Olej rycynowy. Ten znany środek na zaparcia jest też doskonałą odżywką do rzęs, środkiem do nawilżania i przyspieszania porostu włosów, a nawet do smarowania suchych stóp! Do nawilżania stóp i dłoni można też wykorzystać glicerynę lub parafinę – spiszą się lepiej niż niejeden drogi krem!
Upiększająco działają też liczne zioła, które w formie naparów można stosować na przykład zamiast toników. Wywar z kopru włoskiego świetnie nawilża i wzmacnia kruche, łamliwe paznokcie. Pokrzywa i skrzyp zaś są niezastąpione na wypadające włosy!