inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Sukienki rozkloszowane
Moda

Sukienki rozkloszowane – dla kogo są odpowiednie?

Projektanci mody oferują szeroki wybór sukienek, które różnią się nie tylko kolorem i wzorem, ale również krojem. Wśród tych szczególnie cenionych przez kobiety znajdują się sukienki rozkloszowane. Dzisiaj uważane są one za absolutny must have w damskiej szafie. Posiadaczki jakiej figury mogą sięgnąć po sukienki rozkloszowane?

Do jakiej figury pasują sukienki rozkloszowane?

Sukienki rozkloszowane poleca się szczególnie tym paniom, których figura przypomina klasyczną klepsydrę. To właśnie taki rodzaj figury uważany jest powszechnie za ideał. Sukienka rozkloszowana podkreśla to, co w klepsydrze jest najlepsze: zwraca uwagę na talię, akcentując jednocześnie atrakcyjny biust. Sukienki rozkloszowane poleca się też posiadaczkom figury chłopięcej. Jest to bowiem model, który wyczaruje wcięcie w talii nawet wówczas, gdy jest ono niewielkie bądź nie ma go praktycznie wcale. Chłopczyce noszące sukienki rozkloszowane wyglądają dużo bardziej kobieco. Sukienki o takim kroju poleca się też paniom, które narzekają na zbyt szerokie biodra i uda. Sukienka ta świetnie radzi sobie z maskowaniem tego rodzaju wad sylwetki.

Jaka długość sukienki rozkloszowanej jest najlepsza?

Decydując się na sukienki rozkloszowane, trzeba pamiętać, że najlepsza długość to ta kończąca się zaraz przed kolanami. Decydując się na krótszą sukienkę rozkloszowaną, trzeba liczyć się z tym, że będzie wyglądać się mało korzystnie. Może to bowiem optycznie zaburzyć proporcje sylwetki, sprawiając, że będzie ona wyglądała dość dziwnie.

Kiedy nosić sukienki rozkloszowane?

Okazuje się, że sukienki rozkloszowane są niezwykle uniwersalne. W zależności od zastosowanych dodatków można założyć je na ważne uroczystości rodzinne, spotkanie z przyjaciółkami, wyjście do teatru czy pójście do pracy. W szerokiej ofercie znajdują się sukienki rozkloszowane zarówno codzienne, jak i te dużo bardziej eleganckie. Tym samym znalezienie sukienki rozkloszowanej odpowiedniej do okazji nie stanowi żadnego problemu.

Najbardziej uniwersalna sukienka rozkloszowana? Ta w kolorze czarnym

W szafie prawie każdej kobiety powinna znaleźć się przynajmniej jedna sukienka w kolorze czarnym. Jest ona najbardziej uniwersalna, daje niemalże nieograniczone możliwości stylizacyjne. Czerń doskonale łączy się z wieloma kolorami.

Sukienki rozkloszowane są dzisiaj niezwykle modne i popularne. Nosić mogą je kobiety bez względu na wiek. Podkreślają wcięcie w talii, pięknie zaznaczają biust, a więc wszystko to, co jest atutem kobiecej sylwetki.