inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Najpiękniejsze zapachy
Uroda

Najpiękniejsze zapachy – co w składzie mają perfumy?

Perfumy to coś naprawdę niezwykłego. Może się wydawać, że ozdobą może być tylko coś widocznego i namacalnego. Jednak wcale tak nie jest! Perfum nie widać, nie da się też ich dotknąć jak pięknego pierścionka czy sukienki, ale też są ozdobą! Ich wyjątkowość polega na zapachu. Jeśli człowiek pięknie pachnie, to jego wizualny odbiór także się zmienia. Od razu w oczach innych taka osoba jest bardziej atrakcyjna. Dlatego właśnie warto znaleźć zapach perfum, który będzie idealnie do nas pasował. Co więc wybrać?

Najpopularniejsze składniki perfum – jakie są?

Perfumy są znane od wieków. Na przestrzeni tych lat zmienił się sposób ich produkowania, jednak najpopularniejsze nuty zapachowe są naprawdę długowieczne. Do tej grupy z pewnością należy amber. Jest to ciepły i pudrowy zapach, który jest też dosyć ciężki. Wiele osób kojarzy takie nuty w perfumach z miodem, przyprawami i słodyczą, np. drzewa. To idealny opis, który od razu przywodzi na myśl właśnie amber. Co ciekawe, te nuty w perfumach pozyskuje się albo z połączenia roślinnego, albo mogą być one pochodzenia zwierzęcego. Dostarcza ich… przewód pokarmowy kaszalota!

Perfumy piżmowe – jakie są?

Także te perfumy są pochodzenia zwierzęcego. Przez długi czas pozyskiwało się je z gruczołów syberyjskiej rasy kozła. Ten zapach także jest ciepły i słodki, a jednocześnie niezwykle trwały. Obecnie perfumy piżmowe wytwarza się z syntetycznych zamienników. Warto wiedzieć, że piżmo jest uznawane za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Takie perfumy są niezwykle zmysłowe!

Inne rodzaje perfum – co jeszcze warto wiedzieć?

Możemy postawić także na perfumy z esencją z drzewa sandałowego. To też typ ciepłych i orientalnych zapachów. Drzewa, z których pozyskuje się esencję, mają po kilkadziesiąt lat. Dlatego perfumy te są wyjątkowe i mają wysoką cenę. Często łączy się je z nutami kwiatowymi. Kolejny typ to perfumy z esencją wetiwerii. To przepiękny zapach, który ma właściwości kojące nerwy i stres. Takie perfumy są już lepsze na letnie dni, nie są takie mocne i ciężkie. Jeśli chcesz znaleźć więcej zapachowych inspiracji, to odwiedź stronę: http://strefazapachu.com.pl.
Piękne zapachy są tworzone przez połączenie różnych nut i olejków. Każdy może znaleźć coś, co będzie dla niego najpiękniejszym zapachem. Warto też zwrócić uwagę na to, że na każdym ciele perfumy są inaczej odczuwalne! Pamiętaj o tym przy ich wyborze.