inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jaki zestaw kosmetyków dla mamy wybrać?
Lifestyle

Jaki zestaw kosmetyków dla mamy wybrać?

Zestaw kosmetyków to dobry prezent dla każdej kobiety. Będzie znacznie lepszym wyborem niż coś praktycznego, zwłaszcza że takie prezenty często uważane są za gafy. A jaki zestaw kosmetyków wybrać dla mamy – na Dzień Matki, imieniny czy urodziny? W grę wchodzi bardzo wiele rozwiązań.

Jaka cena?

Jeśli dysponuje się dużym budżetem i chce się zrobić rodzicielce efektowny prezent, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować na przykład w zestaw perfum i żelu pod prysznic czy dezodorantu do ciała o tej samej nucie zapachowej, znanej marki. W wielu przypadkach jednak mamy, zwłaszcza starszej daty, są praktycznymi osobami i nie pochwalają wydawania tak znacznych sum na zapachy i inne mniej praktyczne produkty. Jeśli ma się taką właśnie mamę, można kupić jej tańszy zestaw zapachowy, jakich wiele w każdej drogerii. Jest to tym bardziej dobry wybór, że kiedy zastosuje się kilka kosmetyków o tej samej woni, piękny zapach będzie utrzymywał się na ciele znacznie dłużej. Poza tym takie zestawy mają piękny wygląd i są bardzo eleganckie, idealne na ważne okazje.

Praktyczniejsze propozycje

Gdy zaś mama nie używa perfum albo po prostu chce się kupić jej coś bardziej praktycznego… nadal warto postawić na kosmetyki. Na pewno świetnym rozwiązaniem będą produkty pielęgnacyjne – do ciała lub twarzy. W tej pierwszej kategorii można znaleźć na przykład duety pięknie pachnących i pielęgnujących produktów do kąpieli lub pod prysznic, które uzupełniają balsamy czy mleczka do ciała, oczywiście o takim samym zapachu. Taki prezent doskonale spełni swoją rolę, gdyż ucieszy i pozwoli się zrelaksować.
Niezwykle przydatny zestaw kosmetyków dla mamy to także kremy do twarzy, przede wszystkim o działaniu przeciwzmarszczkowym. Często uważa się, że takich kosmetyków nie powinno się dawać w prezencie, ale kobieta w dojrzałym wieku, która otrzymuje je od swoich dzieci, nie powinna mieć z tym problemu, chyba że jest wyjątkowo przewrażliwiona na punkcie swojego wieku. Trzeba zatem samemu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to dobry wybór dla własnej mamy. Jeśli tak, warto postawić na kosmetyki dobrej jakości, zwłaszcza że często mają one też eleganckie opakowania. Taki prezent wygląda więc bardzo pięknie.

Samodzielna kompozycja

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie skomponować zestaw kosmetyków dla rodzicielki. Można zapakować je w ładne pudełko czy koszyczek, owinąć folią i przyozdobić kokardą. Takie rozwiązanie jest tym lepsze, że pozwoli umieścić w zestawie produkty idealnie trafiające w gust (i potrzeby) przyszłej użytkowniczki.