inspiredby.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

ciekawe alkomaty 2023
Lifestyle

Nowoczesne i ciekawe alkomaty 2023

Alkomat jest urządzeniem, które coraz częściej spotykane jest nie tylko w rękach policji, ale również w gospodarstwach domowych. Coraz surowsze konsekwencje, grożące za jazdę pod wpływem alkoholu sprawiają, że kierowcy chcą mieć pewność swojego stanu przed wyruszeniem w podróż.

Jak dobierać alkomat?

Wybór najlepszego alkomatu to w dużej mierze dopasowanie urządzenia pod kątem jego funkcjonalności. Mowa tutaj nie tylko o dokładności wykonywanych pomiarów, ale często również o możliwości zapamiętania ostatnich wyników czy żywotności baterii w urządzeniu, jak również metodzie, jaka alkomat wykorzystuje do sprawdzenia trzeźwości.

Większość osób przyznaje, że poszukując urządzenia do użytku własnego, potrzebują dokładnego i szybko uzyskanego pomiaru, a jednocześnie obsługa alkomatu nie powinna nastręczać zbyt wielu problemów. Obecnie wybór odpowiednio dopasowanego alkomatu nie powinien nikomu sprawić kłopotu. Warto jednak poznać kilka najbardziej polecanych modeli, cieszących się również uznaniem wśród klientów.

Ciekawe modele i ich możliwości

  • Alkomat Alcofind PRO X 5 zaliczany jest do tych modeli, które są polecane i wysoko plasują się w różnorodnych zestawieniach. Urządzenie charakteryzuje się niezwykle prostą i bardzo intuicyjną obsługą, dzięki czemu od uruchomienia do uzyskania wyników wystarczy jedynie koło 30 sekund. Wystarczy bowiem maksymalnie 12 sekund, aby alkomat poprawnie się uruchomił i maksymalnie 15 sekund, aby odczytać prawidłowy wynik. Alcofind Pro X 5 posiada ponadto możliwość zapamiętania ostatnich 10 wyników pomiarowych. Co ciekawe, jego skala pomiarowa to zakres od 0 do aż 5 promili, pokazując wynik z dokładnością do setnych promila. Pewnym minusem może być to, iż alkomatu należy używać w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza, inaczej pomiar może być nieprawdziwy. Jego atrakcyjna cena to również czynnik, który bardzo wiele osób przekonuje do zakupu.
  • Kolejnym alkomatem, który również jest dość nowoczesnym i chętnie wybieranym przez klientów alkomatem jest Promiler AL 8000 Plus. Posiada zakres pomiaru od 0 do 4 promili, z dokładnością do dziesiętnych części. Jednocześnie zapamiętuje kilka ostatnich wyników jak również informację o czasie ostatniego pomiaru. Jego zaletą na pewno są niewielkie wymiary, dzięki czemu zmieści się również w kieszeni czy niewielkiej damskiej torebce.
  • Ciekawym produktem jest również alkomat AlcoSense Excel. Poza wynikiem w wydychanym powietrzu pokazuje on również odpowiednio przeliczony wynik na zawartość alkoholu we krwi. Co więcej, można ustawić również dane dotyczące poziomu dozwolonego w różnych krajach, aby otrzymać informacje, czy uzyskany wynik pozwoli kierować w konkretnym państwie.

Każdy zainteresowany powinien wybierać model alkomatu jak najbardziej dostosowany do jego potrzeb i oczekiwań. Intuicyjna obsługa, łatwość pomiaru i przede wszystkim dokładność to te aspekty, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.